Ballina / Show Bizz / MC TITAN quhet URAGANI që po pushto industrin muzikore (Foto-Video)
Loading...

MC TITAN quhet URAGANI që po pushto industrin muzikore (Foto-Video)

Alban Bibaj apo i njohur ndryshe me emrin artistik Mc Titan është reperi shqiptar që ka një zë unik, të jashtëzakonshëm. Me një shikim ‘vrastar’ , shoqëruar nga një vokal prej një ylli të vërtet, ai sigurisht se ka një të ardhme të ndritur. Mc Titan quhet djaloshi i cili kohëve të fundit ka shkëlqyer në industrinë muzikore shqiptare, si një premtim serioz që i bëhet të ardhmes, duke i thënë se tekstet për jeten reale do jenë të
pranishme si në nivelin artistik ashtu dhe atë të paraqitjes skenike. Është e ri në moshë por deri më tani ka arritur të ketë shumë ndjekës rrethë vetes. Me zërin e ti të fuqishem ka befasuar në secilin interpretim të ti. Kënga e re nga Mc Titan mbanë titullin N’KET BOT këngë kjo që realishtë përciell emocion të fuqishëm në qdo tingull. Menjher pas lansimit në kanalin muzikor të këngëtarit në Youtube kënga është ‘Bombarduar’ nga klikimet dhe komentet pozitive

Shikoni gjithashtu

Në këto ditë të vetizolimit, ja deri ku arrin kreativiteti e të rinjve

Kosova është në gjendje emergjence e gjithë kjo pasi janë konfirmuar disa raste pozitive në …