Ballina / Lajme / Me urdhër të FBI-s arrestohet 25 vjeçari për krime kibernetike
Loading...

Me urdhër të FBI-s arrestohet 25 vjeçari për krime kibernetike

Aldo Ymeraj është arrestuar nga policia e Fierit, pasi është akuzuar për krime kibernetike nga FBI i cili do të qëndrojë në burg për 60 ditë. 

Prokuroria dhe Policia e Fierit nuk japin detaje në lidhje me dokumentacionin që FBI ka dërguar deri tani për Ymerajn. Ndërsa policia nuk kan bërë ndonjë hetim për të riun nëse me të vërtetë është haker, por e kan arrestuar me akuza të ngritura nga FBI.

Aldo Ymeraj është njëri nga 36 personat ku ditë më par FBI, kishte ngritur aktakuzë për disa haker nga e gjithë bota e në mesin e tyre janë edhe tre shqiptar. Sipas FBI-së, këta të rinj vjedhnin të holla nga bankat përmes internetit, duke u qasur në llogari bankare të njerëzve të ndryshëm.

 

/MegaPress.AL/

 

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...