Ballina / Lajme / Media austriake shkruan për Dilaver Bojkun, jep arsyet e vrasjes?
Loading...

Media austriake shkruan për Dilaver Bojkun, jep arsyet e vrasjes?

I njohur si “mbreti i prostitucionit” në Ballkan Dilaver Bojku nuk është më. Ai është vrarë gjakftohtësisht me një plumb në kokë në Maqedoni, ndërsa ishte më shumë se një dekadë nën hetime nga Interpol dhe FBI, shkruan Klaus Loibnegger për “Krone Zeitung”.

Më shumë se 3000 femra ka shfrytëzuar 58 vjeçari gjatë karrierës së tij kriminale në prostitucion. Lokalet e tij të prostitucionit më së tepërmi në numër kanë qenë në Vjene, Salcburg dhe Londër.

Image

Dilavera Bojkua

Vrasja si arsye e konkurrencës?

Sipas hetimeve bëhet fjalë për vrasje mafioze dhe se viktima u është futur në konkurrencë bullgarëve. Duke rekrutuar femra bullgare dhe rumune, ai kishte prishur marrëveshjet “kufitare” me bandat – dhe kishte kaluar linjat./Bota sot/

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...