Ballina / Show Bizz / Muzike / Mediat serbe shkruajn për suksesin e Dua Lipe-s
Loading...

Mediat serbe shkruajn për suksesin e Dua Lipe-s

Për këngëtaren kosovare Dua Lipa 22 vjeçare e njohur për hitet e saja e cila ditë më parë fitoi çmimin “Këngëtarja më e mirë femër britanike” në Brit Awards me këngen “New Rules”, kan shkruar edhe mediat serbe.

Madje në gazeten b92.net thuhet se ” Dua Lipa me prejardhje nga Kosova, pasi kishte lansuar albumin e parë në Londer ku edhe jeton kishte bërë për vete fansat dhe albumi ishte pëlqyer nga të gjithë, thuhet në gazetë.

Ndërsa një shkrim tjetër për këngëtaren kosovare e ka bërë edhe gazeta tjetër serbe blic.rs. Në shkrimin e kësaj gazete thuhet se : Për ndërtimin e karrieres që sot ka Dua Lipa e ka ndihmuar babai i saj Dugagjin Lipa i cili i ka treguar se si ti prek majat e suksesit, thuhet në gazetenblic.rs

Kujtojna se në këtë festival britanaik ka performuar edhe Rita Ora dhe shumë emra të njohur të muzikes.

 

 

 

/MegaPress.AL/

 

Loading...

Shikoni gjithashtu

Besim Mehmeti: Sinqeriteti, besnikëria dhe puna, çelës i suksesit

Shqiptarët janë të suksesshëm në mbarë botën, në shumë fusha, por nuk harrojnë dhe humanizmin. …

Loading...