Ballina / Shendetesi / Ushqimi dhe Dieta / Memffis me copa çokollade
Loading...

Memffis me copa çokollade

Perberesit: 
2 veze,
1 filxhan sheqer,
1 filxhan vaj,
3 filxhana qumesht,
6 filxhana miell
1 pecive (pluhur per pjekje).

Përgatitja: 
Vezët tunden së bashku me sheqer, pastaj ja shtojna qumështin dhe të gjitha i përziejna gradualisht. Shtojna miellin dhe peciveen. Masen e fituar e zbrazim me lugë ose i formoni me dorë në formë të rrumbullakët dhe i hedhim mbi copa çokollate të cilat i shtypim me luge qe te futen në brendesi të mases.

/MegaPress/

Shikoni gjithashtu

Receta për gullash

Përbërësit: 1 kg mish viçi 500 gr qepë 3 thelbinjë hudhër 1 karrotë 2 luge …

Loading...