Ballina / Sport / Messi humb një person shumë të dashur (Foto)
Loading...

Messi humb një person shumë të dashur (Foto)

Fotbollisti i njohur Lionel Messi sot ka humbur gjyshin e tij nga ana e nënes Antonio Cuccittini. Z. Cuccittin ka ndërruar jetë në spitalin Rosario, pasi ju kishte përkeqësuar gjendja shëndetësore, ku më vonë edhe vdiq.

Gjyshi im ishte shumë i rëndësishëm për mua ashtu si e ndjera gjyshja ime. Që  të dy kan qenë shumë të rëndësishëm për mua gjatë karieres time në fotboll. Ata më ndihmua të jem ky që jam. Pasi kur isha i vogël më dërgonin në ekipe të vogëla fotbolli”, shkruan Messi.

Ndërsa ngushllime të shumëta i kan ardhur nga gjithë ekipi dhe miqët e Messis.

 

/MegaPress.AL/

Shikoni gjithashtu

Supertalenti nga Bishtazhini, Toni Domgjoni përkrah rininë e vendlindjes

Toni Domgjoni nga Bishtazhini (Gjakovë) është një ndër talentët më mirë në Zvicër dhe është …