Ballina / Lajme / Mësuesja ngacmohet seksualisht nga drejtori, Ministria e Arsimit nuk mer masa
Loading...

Mësuesja ngacmohet seksualisht nga drejtori, Ministria e Arsimit nuk mer masa

Një mësuese nga Shkodra ka denoncuar drejtorin e shkollës i cili kishte qëllime perverse ndaj saj. Mësuesja jep mësim në një fshat të Shkodrës përkatësisht në fshatin Gashaj.

Drejtori i shkollës pasi nuk kishte mundur ta përfitonte atë ai kishte filluar ta thërriste shumë herë në telefon.

Edhe pse mësuesja Rita shpesh i kishte thënë të largohet ai përseri kishte vazhduar me avazin e vjetër.  Por drejtori i shkollës pas shumë përpjekjeve më në fund kishte thurur plan djallëzor, duke e thirrur Riten në zyre me pretekst për ta plotësuar një formular nga Ministria e Arsimit.

Në momentin kur Rita ulet ta plotësoj formularin në zyren e drejtorit ai e  ledhaton nga qafa, don ta prek në pjesë intime dhe mësuesja arrinë ta largoi drejtorin nga ajo dhe ik nga drejtoria.

Edhe pse shumë herë ka kërkuar transferim në Ministrinë e Shkodrës ata nuk e kan bërë një gjë të tillë.

/MegaPress.al/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …