Ballina / Sport / Milot Rashica nënshkruan kontraten me ekipin e Werder Bremen-it
Loading...

Milot Rashica nënshkruan kontraten me ekipin e Werder Bremen-it

Ekipi futbollistik gjerman i Werder Bremen ka zyrtarizuar ish futbollisti i Vushtrrisë, Rashica si pjesë e ekipit të tij.

Rashica dy vitet e kaluara i kaloi te Vitesse e Eredivisies, tashmë ka kaluar testet mjekësore te skuadra gjermane dhe pritet të debutojë shpejt.

21 vjeç nesër do të ketë takimin e parë me bashkëlojtarët e ri të skuadrës.

“Jam me të vërtetë i lumtur që jam pjesë e një ekipitë madh nga Bundesliga dhe një ekipi me traditë,” ka thënë ndër të tjera Rashica për faqen zyrtare të Werderit.

Kujtojna se Milot Rashica është njëri nga lojtarët më të shtrenjët ku ekipit i ka kushtuar blerja e tij  7. 5 milion euro.

 

/MegaPress.AL/

Shikoni gjithashtu

Supertalenti nga Bishtazhini, Toni Domgjoni përkrah rininë e vendlindjes

Toni Domgjoni nga Bishtazhini (Gjakovë) është një ndër talentët më mirë në Zvicër dhe është …