Ballina / Lajme / Kosovë / Ministri i Jashtëm gjerman takohet me Kryeministrin Haradinaj
Loading...

Ministri i Jashtëm gjerman takohet me Kryeministrin Haradinaj

Kryeministri i Kosovës z. Ramush Haradinaj ka takuar Ministri i Jashtëm, Sigmar Gabriel ky i fundit dëshmoi mbështetjen e vazhdueshme gjermane për rrugën euro-atlantike të Kosovës dhe në veçanti në zhvillimin ekonomik të vendit tonë.

Z. Haradinaj e njoftoi mikun e tij gjerman për zhvillimet në Kosovë, përfshirë përparimet në sundimin e ligjit dhe përmbushjen e obligimeve që burojnë nga MSA-ja.

Gjermania vazhdon të mbetet partner i rëndësishëm i Kosovës në konsolidimin dhe forcimin e shtetësisë.

 

/MegaPress.AL/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …