Ballina / Lajme / Kosovë / Ministrin e Jashtëm të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu zotohet për njohje dhe integrim ndërkombtar
Loading...

Ministrin e Jashtëm të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu zotohet për njohje dhe integrim ndërkombtar

Nga takimi im vëllazëror me Ministrin e Jashtëm të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, mora zotime për mbështetje edhe më e fortë për Kosovën në ekonomi, lobim për njohje dhe integrim ndërkombtar.

Turqia, është shtet partner dhe vend mik i Kosovës. Sapo përfundova një takim tjetër shumë të këndshëm dhe vëllazëror edhe me Kryetarin e Kuvendit z. Ismail Kahraman.

Po presin aktivitetet e tjera, që synojnë rritjen e investimeve turke në Kosovë dhe krijimin e vendeve të reja të punës.

Ka shkruar z. Behgjet Pacolli në murin e tij në Facebook .

/MegaPress.al/

Loading...

Shikoni gjithashtu

NISMA SOCIALDEMOKRATE ARTIKULUESE E VËRTETË E KËRKESAVE TË QYTETARËVE TË KOSOVËS, PËR SHTETIN QË DUAM

Jemi në një moment jashtëzakonisht të rëndësishëm për Kosovën dhe fatet e saj të së …

Loading...