Ballina / Lajme / Kosovë / Ministrja e Bullgarisë Ekaterina Zaharieva takon presidentin Thaçi
Loading...

Ministrja e Bullgarisë Ekaterina Zaharieva takon presidentin Thaçi

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Bullgarisë  zonjen Ekaterina Zaharieva është pritur nga presidenti i Republikes së Kosovës z. Hashim Thaçi.

Ndërsa ajo ka bërë te ditur se me z. Thaçin është takuar edhe më parë kur ajo ka punuar si shefe e kabinetit të presidentit të Bullgarisë si dhe në forume nderkombëtare dhe në muajin e kaluar në seance në New York.

Thaçi gjatë këtij takimi ka thënë se Bullgaria mund të luajë një rol aktiv dhe dinamik për paqen dhe stabilitetin në rajon. Ndërsa vendin tonë e sheh si një partner strategjik me Bullgarinë dhe duhet të thellojë më tej bashkëpunimin mes dy shteteve në ekonomi.

/MegaPress.al/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …