Ballina / Lajme / Kosovë / Minoritetet mungojnë, s’ka kuorum për seancë
Loading...

Minoritetet mungojnë, s’ka kuorum për seancë

Edhe pse të pranishëm në seancën konstituive të Kuvendit janë deputetët e Vetëvendosjes dhe ata të koalicionit LAA, nuk ka kuorum të vazhdohet kjo seancë.

Të pranishëm në seancë janë vetëm 53 deputetë, andaj s’ka kuorum për vazhdim e saj.

Minoritetet dhe deputetët e Listës Srpska gjithashtu nuk janë të pranishëm në sallën e seancave.

Kryesuesi i seancës konstituive, Adem Mikullovci ka caktuar 10 minuta pauzë.

Seanca pritet të bojkotohet nga koalicioni fitues i cili ka kërkuar ende kohë për të dalë me propozim për kryetar të parlamentit, mirëpo, i vetmi nga PAN i pranishëm në sallë është vetëm deputeti Milaim Zeka.(Kosova Sot)

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …