Ballina / Show Bizz / “M’ke pëlqy” thotë Nderim Kurti, e kënga po pëlqehet vërtetë
Loading...

“M’ke pëlqy” thotë Nderim Kurti, e kënga po pëlqehet vërtetë

Ai quhet Nderim Kurti dhe sapo ka sjellë një projekt muzikor, i cili është i pari që ka realizuar me një videoklip dhe që erdhi në ditët e të dashuruarve. Kënga mban titullin “M’ke pëlqy”, dhe ka shumë ritëm dhe ka nisur të pritet mirë që në fillim kur është hedhur në kanalin Youtube, ndërsa orkestrimi i saj është bërë nga Ramadan Selimi dhe për tekstin është kujdesur Rifat Maxhuni e videoklipi punuar në Tiranë nga Dart Channel. Nderimi është nga Mitrovica dhe ka pasion muzikën por shihet që ka një vokal mjaft të mirë dhe pëlqen më shumë rrymën RnB, ndërsa që i vogël ka kënduar duke nisur në aktivitetet e shkollës, e ky është vetëm fillimi për të ku gjatë këtij viti do të ketë projekte të tjera.

Shikoni gjithashtu

Në këto ditë të vetizolimit, ja deri ku arrin kreativiteti e të rinjve

Kosova është në gjendje emergjence e gjithë kjo pasi janë konfirmuar disa raste pozitive në …