Ballina / Sport / Morata tregon si ndihet pas shpalljes “lojtari i ndeshjes”
Loading...

Morata tregon si ndihet pas shpalljes “lojtari i ndeshjes”

Alvaro Morata ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të Chelseat ku shpreh çlirimin e tij pas golit dhe asistit në ndeshjen e fundit.

“Jam i lumtur sepse shënova, mora një ndihmë dhe ekipi fitoi”, tha Morata për faqen zyrtare të Chelsea. “Ishte një fitore e rëndësishme. Në Stamford Bridge ne duhet të fitojmë të gjitha ndeshjet ose të përpiqemi të marrim më të mirë.”, përcjellë Albeu.com.

“Është e rëndësishme për mua të luaj mirë por kjo nuk është e lehtë. Një vend i ri, një gjuhë tjetër, një stil tjetër futbolli, kam nevojë për kohë për të gjitha gjërat në Premier League, por jam në rregull. Ekipi im dhe hokët e mi më japin një dorë për ta bërë atë edhe më të lehtë dhe jam shumë i lumtur që jam këtu ” përfundoi ish sulmuesi i Realit të Madridit. /albeu.com/

Shikoni gjithashtu

Supertalenti nga Bishtazhini, Toni Domgjoni përkrah rininë e vendlindjes

Toni Domgjoni nga Bishtazhini (Gjakovë) është një ndër talentët më mirë në Zvicër dhe është …