Ballina / Lajme / Kosovë / Mustafa:Nuk do të bëhet Qeveria me Radoiçiqat e Veselinoviqat
Loading...

Mustafa:Nuk do të bëhet Qeveria me Radoiçiqat e Veselinoviqat

” Nuk do të bëhet Qeveria me Radoiçiqat e Veselinoviqat.  Kosovës i nevojitet qeveri me shumicë shqiptare,e cila respekton plotësisht të drejtat e popullatës joshumicë”. Ka shkruar Isa Mustafa në Facebook.

Postimi i plotë:

Të nderuar miq,
Nuk bëhet Qeveria e Kosovës me Radoiçiqat e Veselinoviqat, as me kumari me ta dhe me krimin.
Kosovës i nevojitet një qeveri me shumicë shqiptare, e cila respekton plotësisht të drejtat e popullatës joshumicë.
LDK nuk do të bashkëpunojë me ata që nuk zgjedhin mjete për të ardhur në Qeveri, por do të bashkëpunojë dhe do të bashkëqeverisë vetëm me ata të cilët nuk diktohen nga krimi dhe nga Lista Serbe, për të qeverisur Kosovën. IM

/MegaPress/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …