Ballina / Lajme / Bota / Në Bruksel vazhdojnë bisedimet për Brexit
Loading...

Në Bruksel vazhdojnë bisedimet për Brexit

Në Bruksel vazhdon sot rrethi i tretë i bisedimeve për daljen e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian.

Sekretari për Brexit, David Davis, dëhiron zgjerimin e diskutimeve edhe me çështjen e tregtisë.

Por, BE këmbëngul që të ketë përparim në çështjen e të drejtave të qytetarëve, kufirin me Irlandën dhe ligjin për ndarje, përpara se të vazhdohet me çështje të tjera.

/zeri.info/

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...