Ballina / Show Bizz / Neritan, Gati për ta lëshuar “BOMBEN” në tregun muzikore Foto-Video
Loading...

Neritan, Gati për ta lëshuar “BOMBEN” në tregun muzikore Foto-Video

Neritan është këngëtari i njohur Shqiptarë nga Kosova, i cili në një intërvistë ‘Exclusive’ për Piktv.al, ka dhenë detaje per këngën e tij te re.
Neritan veçohet për një zë mjaft melodik dhe të veçantë, ndërsa stili i tij është: Dance hall & afro trap.

Së shpejti ai ka pohuar se do të publikoje këngen e tij me të re me titull: “Maroko”. Neritani ka thenë se ky do të jetë një ndër projektet gjigandë,
ku Kënga është punuar në “DualVox” Studio, ndërsa artisti ka bashkëpunuar me emra të njohur të skenës shqiptarë deri në finalizim te saj.


Përveç këngës, ne mësuam edhe disa detaje të reja në lidhje me xhirimet e klipit, ku kënga do të realizohët nga një Poduksion gjigan shqiptarë, ndërsa skenat do te realizohën në Tiranë dhe Vlorë.
Kënga e re “Maroko” pritët të lançohët në fillim të vitit të ri. Neritani gjatë verës qe kaloi lançoi këngën remix Lule Lule e cila u bë mjaft virale dhe e pelqyer për fannsat e cila mori miliona klikime.
Gjithatu artisti nga Kosova ka pohuar se në vazhdimsi të karrierës se tij do të sjellë duete dhe bashkëpunime me reper dhe emra të njohur të muzikës.

Shikoni gjithashtu

Në këto ditë të vetizolimit, ja deri ku arrin kreativiteti e të rinjve

Kosova është në gjendje emergjence e gjithë kjo pasi janë konfirmuar disa raste pozitive në …