Ballina / Lajme / Kosovë / Nesër mbahet seancë e jashtëzakonshme e thirrur nga opozita
Loading...

Nesër mbahet seancë e jashtëzakonshme e thirrur nga opozita

Nesër do të mbahet seancë e jashtzakonshme në Parlamentin e Republikes së Kosovës, e cila është thirrur edhe më parë nga opozita.

Ndërsa kryesia e Kuvendit, ka vendosur të mbahet edhe një seancë  të martën pikë e rendit të ditës është interpelanca e kryeministrit, Ramush Haradinaj, sipas kërkesës së GP të LDK-së për ta informuar Kuvendin mbi akuzat publike të shfaqura ndaj ministrit të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo.

/MegaPress.al/

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...