Ballina / Lajme / Kosovë / Nga flaka e një shtëpie, mer zjarr çatia e shkolles ” Musa Hoti”
Loading...

Nga flaka e një shtëpie, mer zjarr çatia e shkolles ” Musa Hoti”

Një shtëpi në në Bair të Mitrovices rreth ores 15:00 ka mar flakë.

Ndërsa zjarri ka kapluar edhe  çatinë e shkolles fillore “ Musa Hoti”.  Shkaqet që ka ardhur deri tek zjarri ende nuk dihen. Njëri nga punonjësit e shtabit emergjent në një telefonatë për Mega Press pa dashur të prononcohet tha se:

Ekipet e zjarrëfikësve së bashku me policinë dhe personelin e Komunes së Mitrovices, kan dalur në vend ngjarje.  Zjarrfikësave të Mitrovices po ju del në ndihum edhe shtabi Emergjent i Zjarrfikësave të Vushtrrisë.

Edhe pse pas intervenimeve që jën bërë nga punëtorët e Shtabit Emergjent, zjarri  ende nuk është lokalizuar, ndërsa pritet që në ndihum të ju del edhe Forca e Sigurisë së Kosoves. Ku përveq dëmenve material nuk ka pasoja në njerëz.

/MegaPress/

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...