Ballina / Lajme / Kosovë / Policia në Skenderaj konfiskon një pistoletë
Loading...

Policia në Skenderaj konfiskon një pistoletë

Në pasditen e dates 18 në Skenderaj. Policia ka pranuar një informatë për të shtëna me armë zjarri njehsitë sektoriale dhe reaguese, fillimisht kan bërë identifikimin e vendit nga ku është dëgjuar e shtëna. Është identifikuar se ishte aheng familjar.

Ndërsa Avni Zahiti për MegaPress thotë se “ Në vendin e ngjarjes fillimisht është gjetur një gëzhojë e cila ishte indikacion për ta gjetur armen.  Nga i dyshuari A.V 45 vjeç i është kerkuar arma  i cili e ka dorëzuar një pistoletë si pprovë material. Personi i dyshuar është arrestuar nga ana e policisë, ku pas procedurave intervistuese i dyshuarit në fjalë është liruar në procedurë të rregulltë. Ndaj të dyshuarit është inicuar proceduar për veper penale. Mbajtje në pronsi posedim i pautorizuar i armes, përdorim i armës apo mjet i rrezukshëm” ka thënë ai.

/MegaPress/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …

Loading...