Ballina / Show Bizz / Një Artiste Shumë Popullore Si Naziktere Iseini
Loading...

Një Artiste Shumë Popullore Si Naziktere Iseini

Ajo ka një jetë në skenë, me plot cmime dhe artiste e shumë festivaleve dhe aktiviteteve muzikore. Jemi fuke folur për këngëtaren e njohur Naziktere Iseini e cila vazhdon të jetë aktive dhe e kërkuar kudo në ahengjet dhe gëzimet familjare, falë larmisë së muzikës që din ajo të këndojë. Artistja nga Gostivari, por që njihet me vite nga të gjithë trevat shqipfolëse rradhit shumë hite e këngë të bukura kryesisht ato argëtuese, ku vecojmë një nga më të rejat që u prit mjaft mirë, balada “Të uroj të vuash”. Nazikterja megjithëse është e angazhuar edhe në rolin e një profesoreshë të zonje, ajo kurrë nuk e lenë pasionin dhe dashurinë e vjetër që e freskon cdo kohë, muzikën, ndërsa është një artiste shumë dimensionale e nuk këndon vetëm muzikën popullore, por atë argëtuese, si dhe muzikën tradicionale të pollogut, besa mjaft bukur ia thotë edhe stilit të super artistëve me famë botërore si : Celin Dion, Mariah Carey etj.

Shikoni gjithashtu

Në këto ditë të vetizolimit, ja deri ku arrin kreativiteti e të rinjve

Kosova është në gjendje emergjence e gjithë kjo pasi janë konfirmuar disa raste pozitive në …