Ballina / Show Bizz / Muzike / Noizy realizoi koncert historik në Tiranë, mbi 100 mijë të pranishëm? (Foto/Video)
Loading...

Noizy realizoi koncert historik në Tiranë, mbi 100 mijë të pranishëm? (Foto/Video)

Top reperi nga Shqipëria, Noizy, ka realizuar një nga koncertet më të mëdha në vitet e fundit në trojet shqiptare.

 Parlajmërimi i tij për një koncert në një “ditë të bukur” më 26 qershor, kulmoi me një koncert madhështor të pa parë prej tij.Në një skenë gjigante dhe shou me ndriçim spektakolar, ndihmuar edhe nga publiku, Noizy performoi hitet e tij të mëdha.

Koncerti i cili u përkrah nga Bashkia e Tiranës, sipas zyrtarëve të kësaj bashkie, ishte më i madhi i mbajtur ndonjëherë në historinë e Shqipërisë.

Ky koncert u mbajt nën qiellin e hapur në Tiranë në sheshin “Skënderbej”. /MegaPress/

Noizy vazhdon me performancat e tij dhe turneun veror anë e mbanë trojeve shqiptare. /MegaPress/

Shikoni gjithashtu

Behare Maksutaj shqiptarja më e bukur që e keni parë

Shumë media po shkruajnë për një bukuroshe shqiptare që jeton në Zvicër dhe që po …

Loading...