Ballina / Lajme / Kosovë / Oliver Ivanović: Serbët nuk kan frikë nga shqiptarët por nga Serbia
Loading...

Oliver Ivanović: Serbët nuk kan frikë nga shqiptarët por nga Serbia

Oliver Ivanović para një viti ka deklaruar hapur se serbët janë duke u frikësuar në mes veti dhe jo nga shqiptarët. Ai madje kishte akuzuar haptas  politikanët nga Beogradi të  cilët e kan ndihmuar Listen Serbe, në zgjedhjet e 22 tetorit, duke ndërhyr në mënyrë të jashtëligjshme. 

Ai madje kishte thënë se Serbia luan ende rol kyq tek serbët që jetojnë në Kosovë, duke manipuluar me ta në forma të ndryshme,

Kujtojna  se  kundë Oliver Ivanović kishte edhe atentate të tjera, por të cilave kishte arritur tu shpëtonte.
Ivanović, ishte kandidat për kryetar komune në Mitrovicen e Veriu, ku kundër kandidat e kishte Goran Rakiq, nga Lista Serbe.
/MegaPress.AL/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …