Ballina / Lajme / Kosovë / Pacolli: Deklarata e Daçiçit që të “rrënojë” njohjet e Kosovës është rezultat i sindromit të tij dhe të politikes që ai përfaqëson
Loading...

Pacolli: Deklarata e Daçiçit që të “rrënojë” njohjet e Kosovës është rezultat i sindromit të tij dhe të politikes që ai përfaqëson

Deklarata e Daçiçit që të “rrënojë” njohjet e Kosovës është rezultat i sindromit të tij dhe të politikes që ai përfaqëson – Destruktivitet, shkatërrim, rrënim.

Pra kjo është ajo që përfaqëson Daçiç. Ne në Kosovë do të jemi gjithmonë konstruktiv dhe do të ndërtojmë. Shkatërrimi është karakteristikë e të frustruarve të skajshëm.

Ne nuk jemi fajtor që një botë e tërë janë kundër Daçiçit dhe politikes se Serbisë. E sa i përket paralajmërimeve të Dacicit për terheqjen e njohjeve ato janë thjesht përpjekje Don Kishoteske.

Këto përpjekje të Don Kishotit ballkanas, rezultojnë qesharake edhe kur ai prezenton “notën verbale” të Guinesë Bissau, e cila në fund të tekstit zotohet dhe rikonfirmon respektin që ka për Ministrinë e Jashtme dhe Republikën e Kosovës.

Sa i vogël je Ivica Dacic… Po më zhgënjen çdo ditë e më shumë…..! Shkruan në facebook z. Begjet Pacolli.

/MegaPress.al/

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...