Ballina / Sport / Pacolli takon Raffaelle Pagnozzit sekretarin gjeneral të Komitetit Olimpik të Europës
Loading...

Pacolli takon Raffaelle Pagnozzit sekretarin gjeneral të Komitetit Olimpik të Europës

Një shtet pa sport është si një trup pa gjymtyrë, prandaj ne duhet ta mbështesim sportin dhe aktivitetet sportive në të gjitha mënyrat.

Njerëzit që përfaqësojnë sportin janë ambasadorët më të mirë tonë. Prandaj, vizita e Pagnozzi është shumë e rëndësishme dhe do të doja ta shoh edhe ai se ne e duam sportin dhe merremi seriozisht me të.

Kështu i thashë Raffaelle Pagnozzit, sekretarit gjeneral të Komitetit Olimpik të Europës, që e prita në shtëpinë time së bashku me udhëheqësinë e KOK (Komiteti Olimpik i Kosovës). – I premtova drejtuesve të KOK-ut se do të punoj t’ua siguroj një ndërtesë të re. Ka shkruar në Facebook z. Begjet Pacolli.

/MegaPress.al/

Shikoni gjithashtu

Supertalenti nga Bishtazhini, Toni Domgjoni përkrah rininë e vendlindjes

Toni Domgjoni nga Bishtazhini (Gjakovë) është një ndër talentët më mirë në Zvicër dhe është …