Ballina / Lajme / Kosovë / PAN bojkoton seancat sepse nuk kan numra për kryetar e as për kryeministër
Loading...

PAN bojkoton seancat sepse nuk kan numra për kryetar e as për kryeministër

Shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka akuzuar presidentit Hashim Thaçi dhe kualicionin PAN, për bojkotimin e seancave në Parlamentin e Republikes së Kosovës.

Konjufca akuzon Thaçin, se javë më parë ai është takuar me disa ish të burgosur, gjw qw dihet pwr kw punon.  Ndërsa Konjufca ka deklaruar se Thaçi e ka thirrur seancen, ndërsa vet nuk ka qenë prezent.

Ai gjithashtu drejton akuza kunder kualicionit PAN sepse janë ata të cilët me mungesen e prezences së tyre vazhdimisht shtyhet seanca.

Ndërsa mungesen e tyre për të qenë prezent nga  ana kualicioni PAN, Konjufca e arsyeron sepse nuk kan numra as për kryetar e sa për kryeministër. Më tej Konjufca ka shtuar se qeveria ose do të ket 81 vota në krye me Vetëvendosjen ose do t`i ket 59 vota në krye me PDK-në./ MegaPress/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …