Ballina / Lajme / Parandalohet hyrja e një terroristi në Bosnjë dhe Hercegovinë
Loading...

Parandalohet hyrja e një terroristi në Bosnjë dhe Hercegovinë

Ministri i Sigurisë së BH, Dragan Mektiç tha se agjencitë e sigurisë mbrëmë kanë penguar hyrjen në vend të një shtetasi të huaj për të cilin ka të dhëna të besueshme se është i afërt me Shtetin Islamik dhe organizata dhe grupe të tjera terroriste, transmeton zeri.info.

“Ky person u përpoq të abuzonte me liberalizimin e regjimit të vizave, por u zbulua në Aeroportin Ndërkombëtar të Sarajevës, ku u arrestua dhe pastaj u kthye në vendin e tij të lindjes”, tha ai.

Mektiç nuk bëri të ditur shtetësinë e këtij personi, sepse, sipas tij, është një informacion konfidencial i sigurisë për një person që njihet me pikëpamje terroriste.

/Zeri.info/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …