Ballina / Lajme / Kosovë / Pas 13 viteve në burgjet serbe, ja si duket ish ushtari i UÇK-së i liruar nga Serbia
Loading...

Pas 13 viteve në burgjet serbe, ja si duket ish ushtari i UÇK-së i liruar nga Serbia

Anton Lekaj, ish ushtari i UÇK-së, pas 13 viteve të kaluara në burgjet serbe, gjatë ditës së djeshme ka arritur në Kosovë, e ku është pritur nga familjarë, miq e shokë.

“Bota sot”, ka siguruar disa foto, ku Lekaj shihet shumë i gëzuar pas kthimit në Kosovë dhe në familjen e tij.

Gjakovari ishte arrestuar më 17 gusht të 2004’ës në Mal të Zi, e më vonë ishte ekstraduar në Serbi për t’iu caktuar dënimi një vit pas.

Image
/BotaSot/
Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...