Ballina / Lajme / Pasi arrestohen dy persona policia shqiptare befasohet çfarë gjen në veturat e tyre
Loading...

Pasi arrestohen dy persona policia shqiptare befasohet çfarë gjen në veturat e tyre

Gjatë një operacioni të koduar si “Goes on” policia shqiptare ka arrestuar, Artur Popa, nga Kukësi, i dënuar më parë dhe Valter Cala nga Tirana, ndërsa dy të tjerë janë shpallur në kërkim.

Policia shqiptare kishte informacione të sakta për lëvizjet e dy të arrestuarëve dhe punen që ata kryenin. Që të dy janë arrestuar në hyrje të Lezhes, në veturat e tyre. Pas arrestimit të tyre policia ka gjetur në veturat e tyre mina me telekomandë me telefon për shpërthim në distancë, tre fitila zjarrpërcjellës, 14 ceularë dhe 55 gr vaj hashashi.

Me rastin është duke u marur Prokuroria e shtetit.

 

/MegaPress.AL/

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...