Ballina / Lajme / Bota / Përqafon Imamin, pasi humbi djalin tre vjeç në sulmin e Barcelonës
Loading...

Përqafon Imamin, pasi humbi djalin tre vjeç në sulmin e Barcelonës

Babai i djalit 3-vjeçar që humbi jetën gjatë sulmeve në Barcelonë, Xavier Martinez ka përqafuar Imamin, Driss Salym, duke treguar se përkatësia fetare nuk krijon ndasi mes njerëzve.

Një akt që tregon se është e mundur të jetosh në harmoni pavarësisht asaj që ndodh. 3-vjeçari Xavi Martinez ishte më i vogli mes personave që humbën jetën.

Ky demonstrim Martinez tregon më së miri se qenia njerëzore është e aftë të dojë dhe të bashkëjetojë në harmoni, pavarësisht përkatësive fetare.

/TetovaSot/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …