Ballina / Lajme / Kosovë / Philips: Serbia, Rusia dhe Kina ndikuan për mospjesëmarrjen e Kosovës në INTERPOL
Loading...

Philips: Serbia, Rusia dhe Kina ndikuan për mospjesëmarrjen e Kosovës në INTERPOL

David L. Philips, drejtori i Programit për Ndërtimin e Paqes dhe të Drejtave në Institutin e Studimit të të Drejtave të Njeriut të Universitetit Columbia, ka mbajtur ligjëratë para studentëve me temën “Shqyrtimi i Implementimit të Dialogut Kosovë-Serbi”.

Përpos dialogut, ai ka thënë se “Serbia, Kina dhe Rusia kanë ndikuar që Kosova të mos marrë pjesë në INTERPOL”.

Ai ka folur edhe për Mitrovicën e veriut ku ka thënë se serbët duan të kenë qasje në atë pjesë e cila është e Kosovës, njofton Klan Kosova.

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …