Ballina / Lajme / Kosovë / PLATFORMA E NDRYSHIMIT për një Fillim të Ri në Prizren flet Nehat Elshani
Loading...

PLATFORMA E NDRYSHIMIT për një Fillim të Ri në Prizren flet Nehat Elshani

PLATFORMA E NDRYSHIMIT për një Fillim të Ri në Prizren.

Në prezantimin e Programit Zgjedhor të PDK-së me kandidatin për Kryetar, z. Shaqir Totaj, rikonfirmuam përkushtimin dhe vendosmërinë për një Fillim Ndryshe në Prizren.

☑️ Themelimin e Fondit të Punësimit prej 2 milionë eurosh
☑️ Funksionalizimin e Parkut të Bizneseve
☑️ Konferencën për Investime në vitin e parë të mandatit
☑️ Furnizim me ujë 24 orë
☑️ Lirimin e hapësirave të uzurpuara
☑️ Rritje të investimeve në Qendrën Historike
☑️ Ndërtimin e një stadiumi modern deri në 20 mijë ulëse
☑️ Përkrahje deri 300 euro për lehonat
☑️ Trafikun urban falas për studentët dhe pensionistët
☑️ Infrastrukturë moderne dhe ndriçim në çdo lagje
☑️ Fshati urban dhe përkrahje për fermerët

 

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …