Ballina / Lajme / Plazhi i Shqipërisë si Kandahar, dikur ishte parajsë
Loading...

Plazhi i Shqipërisë si Kandahar, dikur ishte parajsë

Nga ngjyra të bukura dhe tërheqëse që dikur ka pasur gjiri në plazhin e Lalëzes, sot ato janë zavendësuar me ngjyra të errëta dhe me pejsazhe kandaharjane.

Ndërsa po ta shikosh nga larg, plazhi në gjirin e Lalëzit,  duket si një parking veturash apo deponi mbeturinash.

Elja Hoxha, pushuese në gjirin e Lalëzit, është shprehur e indinjuar me pamjen që dikur kishte plazhi në gjirin e Lalzëzit dhe sot.

Ajo në faqen e saj në facebook ka postuar “ Një ndër plazhet dhe gjiret më të bukura në bregdetin shqiptar  pa dyshim është dhe gjiri i Lalëzit, kurora magjepëse e pëmeve,  të ftonte drejt një gjiri mbreslënës me detin blu dhe rëren e mrekullueshme që kishte dikur. Sot duket një pejsazh kandaharian … është shprehur ajo. / MegaPress/

 

Loading...

Shikoni gjithashtu

NISMA SOCIALDEMOKRATE ARTIKULUESE E VËRTETË E KËRKESAVE TË QYTETARËVE TË KOSOVËS, PËR SHTETIN QË DUAM

Jemi në një moment jashtëzakonisht të rëndësishëm për Kosovën dhe fatet e saj të së …

Loading...