Ballina / Lajme / Kosovë / Dikur në këtë vend kishte deponi mbeturinash…dikush i largoi per t`i vendos disa “mini deponi”
Loading...

Dikur në këtë vend kishte deponi mbeturinash…dikush i largoi per t`i vendos disa “mini deponi”

Hedhja e mbeturinave në rrugët e qytetit të Podujeves,vazhdon të jet një problem shqetësues për qytetarët e saj.

Por pa faj nuk ka mbetur as Komuna e Podujeves, e cila i ka hequr kontenjerët e mëdhenj dhe i ka zavendësuar me kontenjer të vegjël.

Në një postim në facebook, profesori Jeton Ahmetaj, është shprehur i indinjuar me hedhjen e mbeturinave në rrugë nga qytetar të pandergjegjshem.

“  Orllani sot…dikur në këtë vend kishte deponi mbeturinash…dikush i largoi per t`i vendos disa “mini deponi” qe s’nxejnë nji pako cigaresh…kjo deshmon se komuna e Podujeves nuk po funksionon (qytetaria jone poashtu zero)…u skuqa nga mysafirët prej Kanade…profesore nga Toronto. Citon profesori i Fakultetit të Arteve, në murin e tij në facebook./MegaPress/

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...