Ballina / Lajme / Bota / Policia franceze shkatërron një rrjet droge arreston tre shqiptar
Loading...

Policia franceze shkatërron një rrjet droge arreston tre shqiptar

Policia franceze gajtë një aksioni në Bordo kan konfiskuar 1.3 ton kokainë. Në këtë aksion janë arrestuar 23 persona me shtetësi të ndryshme, në mesin e tyre janë edhe tre shqipatr.

Pas arrestimit të tyre, disa nga dilerët e drogës i kan derguar njesin speciale në fabriken ku e kan pasur drogen.

Pas sekuestrimit të drogës, policia për media kan raportuar se droga e konfiskuar është në vlerë 39 milion euro, nsërsa kan sekuestruar edhe disa vetura.

/MegaPress.al/

 

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …