Ballina / Lajme / Bota / Policia italiane arrestojnë 6 shqiptar për shpërndarje me drogë dhe përdhunim të vajzave
Loading...

Policia italiane arrestojnë 6 shqiptar për shpërndarje me drogë dhe përdhunim të vajzave

Policia në Itali ka shkatëëruar një rrjet të mafis shqiptare të cilët shisnin kokain, marihuana dhe mereshin me prostitucion. Për të kryer shpërndarjen ata kan future edhe të rinjët në këtë rrjet.

Gjatë shitjes së drogës disa polic Italian kan lokalizuar vendin dhe kan arritur ta eleminojnë këtë rrjet. Ndërsa pas arrestimit të 6 shqiptarëve, policia ka intervistuar disa nga adoleshentët të cilët kan bërë shpërndarjen e droges dhe ata për policin italiane kan treguar se kan qenë të detyruar se nëse nuk do të kryenin punen do t`i vrisnin ata. Gjithashtu në polici kan deklaruar edhe disa gra të cilat kan treguar se nuk nuk kishin mundësi të paguanin drogen ato përdhunoheshin nga mafia shqiptare.

/MegaPress.al/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …