Ballina / Lajme / Bota / Policia italiane arrestojnë pesë shqiptar ku u gjindet droga në vler 1 milion euro
Loading...

Policia italiane arrestojnë pesë shqiptar ku u gjindet droga në vler 1 milion euro

Policia italiane në Ferrara kan arrestuar 5 shqiptar diler të dogës. Policia u kishte rënë në gjurmë kohë më parë. Policia i kishin përgjuar telefonatat e tyre dhe i kishin përcjellur gjaktë kohës kur ata lëviznin në takime me diler të tjerë droge.

Sipas mediave italiane, shqiptarët u arrestuan në momentin kur moren drogen dhe sipas policis droga nëse shitej do të fitonin 1 milion euro.

Për të pestë shqiptarët e arrestuar nga policia italiane është përcaktuar masa e arrestit në burg pa afat.

Policia italiane, është vënë në kërkim të grupit tjetër të bandes shqiptare.

/MegaPress.al/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …