Ballina / Lajme / Bota / Policia italiane befasohen pasi kontrolluan garazhen e dy shqiptarëve
Loading...

Policia italiane befasohen pasi kontrolluan garazhen e dy shqiptarëve

Agjent e ndërhyrjes së shpejt kan kryer një operacion në Romë, duke i vënë në pranga dy shqiptar 50 vjeç  dhe 37 vjeç.

Në momentin e ndërhyrjes në garazh të dy shqiptarët janë zënë në befasi. Njesia speciale gjatë kontrollimit kan gjetur kokain në vlerë 40 mij euro.

Droga ishte e ndar në dy pjesë të barabarta dhe e mbështjellur mirë. Gjatë aksionit në veturë është zbuluar edhe një revole e vogël e cila ishte raportuar e vjedhur para dy vitesh.

Sipas policis italiane kjo eshte sasia më e madhe e sekuestruar në Romë, kohëve të fundit.

Të dy shqiptarët janë dërguar në polici dhe janë duke u marur në pyetje.

/MegaPress.al/

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...