Ballina / Lajme / Bota / Policia italiane lokalizojn vendodhjen e “Bandes së pyllit” pasi ata kan komentuar në Facebook për viktimat e tyre
Loading...

Policia italiane lokalizojn vendodhjen e “Bandes së pyllit” pasi ata kan komentuar në Facebook për viktimat e tyre

Banorët në Genovë të Italisë, kishin kerkuar shpesh herë ndihmë nga policia pasi që dy burra të moshave të ndryshme vjedhnin pasuri nga shtëpitë e tyre sin ë filma aksion.

Ata përdornin shufra hekuri, ngjitës dhe i torturonin të moshuarit.

Kërkesat e këtyre banorëve në stacionin e policis në Genovë ishin shpeshtuar. Ndërsa policia kishte filluar ndjekjen e tyre një kohë por nuk u kishin rënë ende në gjurmë.

Të dy shqiptarët të quajtur “ Banda e pyllit” kishin filluar të komentoni në facebook . Ata qeshnin me viktimat e tyre duke i quajtur qingja dhe ishin të penduar që në vjedhjen e fundit nuk e kishin përdhunuar gruan, pasi që burri i saj nuk do të reagonte.

Policia kan mësuar vendodhjene “ Bandes së pyllit” dhe të dy i ka vë në pranga. Sipas policisë ata janë Arti Ndreka, shqiptar 37-vjeçar, Spartak Cakoni patrioti, 25 vjeç .

Të dy janë në paraburgim deri ne vendimin përfundimtar të prokurorit.

/MegaPress.al/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …