Ballina / Lajme / Policia shqiptare konfiskojnë 63 kg kokainë të gjitha pakot kan një kod të veçantë
Loading...

Policia shqiptare konfiskojnë 63 kg kokainë të gjitha pakot kan një kod të veçantë

Policia shqiptare në një konferencë për media ka treguar se dje kan konfiskuar 63 kg kokainë, ku secila nga to kan kode të cilat dallohen njëra nga tjetra.

Gjithnjë sipas hetuesve policor, kodet identifikojnë blerësit e sasisë së kokainës. Shitësit e drogës përdorin rreth 20 kode sekrete mbi pakot e kokainës, që tregon se kemi të bëjmë me disa blerës të ndryshëm të kësaj sasie kokaine të nisur nga Kolumbia, me destinacion Europën.

Drejtori i Policisë z. Ardi Veliu në  këtë konferencë tha se: “Sasia e lëndës narkotike prej 613 kilogramë e 350 gramë ishte e paketuar në 528 pako, të mbështjella me letër natriban me kode të vendosura nga trafikantët. Ndërsa të gjitha janë me kode të ndryyshme 777, o20, KE e kan edhe kode të tjera” tha drejtori i policis z. Ardi Veliu.

 

/MegaPress.AL/

 

 

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …