Ballina / Show Bizz / Premier – Hani i vjeter nga Vazi FOTO-VIDEO
Loading...

Premier – Hani i vjeter nga Vazi FOTO-VIDEO

Muzika Popullore Shqiptare, përbën një ndër pasuritë më të çmuara të vendit. Folklori muzikor bën një jetë aktive edhe sot, ndërkohë që gjurmët e ti jane qe nga lashtësisë. Folklori muzikor shqiptar e bën jetën e vet në një ndarje specifike, që lidhet me format e të shprehurit muzikor dhe me tipet kryesore të instrumenteve të përdorur.

Kur bëhet fjalë për muziken popullore pa dyshim një ndër artistet me të njohur është këngetari Vazi Bajrami. Këngëtari në fjal ateron në skenen muzikore që nga mosha 9 vjeqare dhe gjithë këto vite karier sigurisht që kan bërë të mundur që emri ti të jetë një emer i rëndesishëm i industris muzikore shqiptare.

Vokali briland dhe zotrimi i muzikes Live ka bërë që Vazi Bajrami të jetë këngetari i prefëruar i dasmave
dhe ahengjeve familjare shqipëtare. Kënga e re nga Vazi Bajrami mban titullin “Hani i vjeter ” kënge kjo që menjëher pas lansimit në kanalin më të madhë shqiptar në YouTube ( ArkivaShqip) ka arritur të ketë prapa vetes shifra të larta klikimesh dhe shumë komente me nota pozitive.

Shikoni gjithashtu

Në këto ditë të vetizolimit, ja deri ku arrin kreativiteti e të rinjve

Kosova është në gjendje emergjence e gjithë kjo pasi janë konfirmuar disa raste pozitive në …