Ballina / Show Bizz / Premier- Ska Dashni nga Eroll Murati FOTO-VIDEO
Loading...

Premier- Ska Dashni nga Eroll Murati FOTO-VIDEO

Eroll Murati është një nga artistët më të dashur për publikun Shqiptar e gjithë kjo fale zhanrit muzikore qe kengetari këndon.
Stina e verës është stina më e nxet e vitit mirpo nxehtësia nuk është vetëm nga temperaturat e larta, i nxeti përvëlues arrihet nga këngëtarët që në të gjitha format mundohen ta zotrojn tregun muzikor.

Disa me forma fizike, disa të tjerë me videoklipe të shtrejta e disa tjerë me fuqin e vokalit që posedojnë. Kur behet fjalë për vokal nje nderë artistet i cili gjatë gjithë sezonit këndo Live është Eroll Murati.

Këngëtari në fjalë atero në një treg të sigurt , ai është 100% i angazhuar në ahengje familjare dhe mbremje rinore ne Kosove e dhe Diaspor.

Vokali briland dhe zotrimi i muzikes Live ka bërë që Eroll Murati të jetë një nga këngëtaret më të kërkuara në dasmat shqipëtare.

Kënga e re nga Eroll Murati mban titullin “Ske e shkrume ” kënge kjo që menjëher pas lansimit në kanalin më të madhë shqiptar në YouTube ( ArkivaShqip) ka arritur të ketë prapa vetes shifra të larta klikimesh dhe shumë komente me nota pozitive .

Loading...

Shikoni gjithashtu

“KUGELN” Super projekti muzikor nga MALi ( Foto-Video)

Industria muzikore shqiptare aktualishtë është shumë produktive, fal artistave të talentuar dhe përqafimit me rryma …

Loading...