Ballina / Sport / Prishtina konfirmohet në Ligën e Kampionëve (Foto)
Loading...

Prishtina konfirmohet në Ligën e Kampionëve (Foto)

Kampioni i shumëfishtë i Kosovës në basketboll është konfirmuar në Ligën e Kampionëve.

Pas aplikimit të bërë ditë më parë, është vetë Liga e Kampionëve që ka konfirmuar skuadrën tonë, duke e përfshirë në mesin e të gjitha skuadrave pjesëmarrëse në short.Prishtina do të nis garat nga rrethi i parë.

“Dje në Shtëpinë e Basketbollit në Mies të Zvicrrës është caktuar lista përfundimtare e të gjitha ekipeve që do të konkurrojnë në fazën kualifikuese dhe edicionin e rregullt të Ligës së Kampionëve 2017-18”.

“Lista e ekipeve pjesëmarrëse konfirmon edhe njëherë që kjo është liga më e fortë Evropiane ku garojnë kampionët në fuqi të Italisë, Francës, Greqisë, Sllovenisë dhe ekipet e para nga 32 shtete të Evropës. Ne jemi duke punuar maksimalisht për paraqitje sa më të denjë në mesin e ajkës së Basketbollit Evropian”, thuhet në njoftimin e Prishtinës.

Loading...

Shikoni gjithashtu

FC Kosova München fillon sezonën me dy fitore, së shpejti në Bezirksliga të Gjermanisë

FC Kosova München ka filluar sezonin pranverorë me dy lojërat e para dhe me dy …

14 Komentet

 1. 讓你立即感到緊實,在8週內明顯拉提下顎線條40。

 2. 流行時尚: 女性隆胸假體是圓形的好還是水滴形的好呢? 流行時尚: 女性隆胸假體是圓形的好還是水滴形的好呢?

 3. 「 生蛇 」( 醫學名稱是 『帶狀疱疹』Shingles ) 是由水痘病毒引起的疾病。水痘癒合後,病毒在神經細胞潛伏多年,日後隨時重新激活後導致的帶狀皮疹,就是「 生蛇 」。因此,凡感染過水痘的人,都有機會「 生蛇 」。病發時,身體某一部位會感到內疼或劇痛,通常是臉或背部及腰部的一側;這時由於病毒從脊髓處沿其中華一條神經擴散到身體以及去到連接的皮膚表面,形成紅疹及小水疱。帶狀疱疹疫苗Zostavax康栢苗 (蛇針)能助減低「 生蛇 」的機會,有效預防: 「 生蛇 」( 帶狀疱疹 ) 成效高達 70% 「 生蛇 」的後遺神經痛:即使紅疹痊癒,神經痛還可以持續數月或數年。年紀越大,持續有後遺 神經痛風險越高 「 生蛇 」引起的急性及長期痛症 不適用人士: 曾對疫苗成分包括明膠( Gelatin ) 及紐奧黴 ( Neomycin ) 有過敏性休克反應的人士 有原發及繼發性免疫系統問題的病患者,或正服用抑鬱免疫系統藥物(如高劑量膽固醇)的病人 患有肺結核,正發病及未經治療人士 孕婦

 4. Ion Magnum 是一種最新的減脂儀器,可以快速燃燒掉你身體的脂肪 , 讓你不需要做大量的體育鍛煉 , 輕鬆方便的達到專業美體的效果。 效果: 通過將你體內的脂肪轉化成肌肉,輕鬆减掉你的體重和腰圍。25分鐘的理療比健身房幾個小時的運動效果還要好! 副作用/風險: 該設備已在美國食品藥品監督管理局注册,注册分類爲醫療器械I類,I類醫療器械就是指普通人使用安全性非常好且沒有任何風險的器械。 减脂過程: 减脂板會直接固定安放於你身體的目標减肥部位,通過特殊的信號,Ion Magnum會將該部位的脂肪燃燒轉化成肌肉。(注意:該設備與你在其他沙龍中瞭解的肌肉轉化設備是完全不同的。)療程: 要想取得而保持完美的效果,一個療程需要進行10次理療,每3-7天進行一次。維持理療可以每兩周進行一次。

 5. GAP 【男士香氛】1969酷炫男性淡香水的商品介紹 GAP,男士香氛,1969酷炫男性淡香水

 6. Dysport是A型肉毒桿菌素,為英國一所受嚴格監管的藥廠內透過高科技純化程序提煉的蛋白質。 Dysport更獲美國食品及藥物管理局FDA核准用於美容用途,肯定其效果及安全性。其能有效阻隔神經訊息傳達,令肌肉不受神經控制,減退因肌肉而過度收縮引致的面部動態性皺紋及放鬆過度活躍的肌肉,以達到瘦面、瘦小腿效果;亦能抑制汗腺掛汗的神經系統,有效減少汗水分泌,達到止汗​​及減少異味。Dysport 瘦面 溶脂 Dysport注射到咬肌內,抑制神經肌接頭處乙酰膽鹼遞質的傳遞,使咬肌張力變小而達到瘦臉效果。

 7. Arsenal playmaker Jack Wilshere is so gifted when it comes to picking out a team-mate that ‘mere mortals can only dream of’ of having his ability, according to Martin Keown. Arsenal playmaker Jack Wilshere sees ‘what mere mortals can only dream of’, according to Martin Keown who hails the midfielder’s vision

 8. I’ve been absent for some time, but now I remember why I used to love this website. Thanks, I will try and check back more often. How frequently you update your web site?

 9. Nicolas Anelka may have moved back to the Premier League, but all the evidence shows that he is not thrilled by his transfer to West Brom. No wonder you were called ‘Le Sulk’… Anelka trains with new West Brom pals, but this video proves he’s not exactly best pleased to be back in England

 10. Read our in-depth iPhone XS Max review
  Read our hands-on iPhone XR review
  link
  Read our hands-on Apple Watch 4 review
  iPhone XS price and release date
  iPhone XS

 11. This excellent website truly has all of the info I needed about this subject and didn’t know who to ask. Sarkari Naukri – https://v.gd/TMD4be

 12. zlvuac,Thanks a lot for providing us with this recipe of Cranberry Brisket. I’ve been wanting to make this for a long time but I couldn’t find the right recipe. Thanks to your help here.

 13. gxhoupg,Thanks a lot for providing us with this recipe of Cranberry Brisket. I’ve been wanting to make this for a long time but I couldn’t find the right recipe. Thanks to your help here.

 14. lpcvba,Thanks for this useful information, Really amazing. Thanks again. I LOve your BloG

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Loading...