Ballina / Lajme / Kosovë / Pse Albin Kurti e ka guximin e Supermenit?!
Loading...

Pse Albin Kurti e ka guximin e Supermenit?!

Në një postim në Facebook, Milaim Zeka ka shkruar se  është befasuar me guximin e Albin Kurtit. Ku në senacen që është mbajtur ai pati guxim e quajti Vseslin kriminel, Ramushin ” raketash” e disa nga politikanët me emra fyes. Por u befasua më shumë kur Kurti ka folur në emër të Tiranes, Berlinit e Washingtonit.

Postimi i Zekës

Pse Albin Kurti e ka guximin e Supermenit?!

Me i thane Kadri Veselit “vrases, kriminel, kapes i shtetit”, ose Ramushit “reketash”, ose Ises “serbofil”, ose Pacollit “serbo-rusofil”, nuk eshte lajm, kur del nga goja e Albin Kurtit, njeriut qe po sheh anderr mu ba kryeminister, edhe ne foltore po flet bash si kryeminister.

Ama, guximin e tije te madh, e kam pa sot, kur foli ne emer te Tiranes, Berlinit, dhe Washingtonit. “Keto tri qendra nuk e perkrahin PAN-in”, tha Albin Kurti, me kollaren e shtrenguar ne fyt, qe ndikonte ne furnizimin me gjak te trurit. Ban be qe Albini, nga telefoni i kuq i Hashim Thaçit qe flet me Vuçiqin, ka fole direkt me Trampin, Merkelin dhe Edi Ramen!!! Vetem kete pyetje doja t’ia beja sot ne Parlament, po baci Adem, njeri shume i respektuar, nuk ma tha fjalen, andaj po e pyes: Ne sa ora ke fole me ta o burr?!!!

/MegaPress/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …