Ballina / Lajme / Kosovë / Që nga nesër KRU “Prishtina” do të filloj të ndëshkoj konsumatorët e ujësjellësit
Loading...

Që nga nesër KRU “Prishtina” do të filloj të ndëshkoj konsumatorët e ujësjellësit

Drejtoria rajonale e ujësjellësit në Prishtinë, ka lëshuar një komunikat për media se nga 25 .01.2018 do të fillojë të marrë masa ndëshkuese për të gjithë borxhlinjtë e shërbimeve të ujësjellësit dhe kanalizimit.

Në fillim do të shkyqen nga ujësjellësi, ku do të pasohet me ndëshkime të mëvonshme. Në shkyçje do të përfshihen tetë komunat në të cilat operon KRU ” Prishtina” sh.a.si : Prishtina, Fushë Kosova, Obiliqi, Podujeva, Shtimja, Drenasi, Lipjani dhe Graçanica, me fshatra përreth.

 

/MegaPress.AL/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …

Loading...