Ballina / Lajme / Kosovë / Rajan Arapi pritet t`i futet garës për ndryshim të Pejës
Loading...

Rajan Arapi pritet t`i futet garës për ndryshim të Pejës

Garon nën numrin 7 në zgjedhjet komunale që pritet të mbahen në Kosovë edhe atë në komunën e Pejës. Për një ndryshim të qytetit në të mirë të qytetarëve pejan, Rajan Arapi i ka hyrë garës nën siglën e Partisë Demokratike të Kosovës. Ish gazetari dhe kryeredaktori i RTV Dukagjini tashmë edhe profesor universitarë, ka vendosur që të sfidojë veten edhe në politikë, duke garuar kështu në listat e këshilltarëve të PDK-së. Arapi, një personalitet i lartë dhe i respektuar jo vetëm në Pejë por edhe më gjerë, përflitet se do jetë një nga numrat më të votuar në zgjedhjet komunale.

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …