Ballina / Lajme / Bota / Ramazan Hysa kryen vjedhje në Malta si në filma aksion
Loading...

Ramazan Hysa kryen vjedhje në Malta si në filma aksion

Ramazan Hysa 24 vjeç është duke u ndjekur nga policia në Maltë. Hysa së bashku me një person tjetër  emir i të cilit  nuk u bë i njohur kan grabitur argjentarinë “Diamonds International” . Të dy ishin të armatosur dhe kryen vjedhje spektakolare.

Mediat tregojnë se gjatë grabitjes roja ka mbetur i lënduar pasi që është qëlluar me një shotgan. Pronari i argjentarisë ka deklaruar se ka humbur qindra mijra euro. Ndërsa policia ka lëshuar fletarrest ndërkombëtar.

Policia ka publikuar edhe numrat kontaktues nëse kan ndonjë informacion mbi grabitësit e argjentarisë 119 ose 21 224001, ose nëpërmjet kontaktit të drejtpërdrejtë me stacionin e policisë  në Sliema në 2294 3351.
/MegaPress.al/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …