Ballina / Sport / Raporteri i ” Sky Sport” krahason Hysaj me Ambrozinin
Loading...

Raporteri i ” Sky Sport” krahason Hysaj me Ambrozinin

Elsied Hysaj i cili luan në kombëtaren italiane në serinë A,  është njëri nga lojtarët më të mirë të kombëtares italiane për dy vite me radh.

Pas ndeshjes së fundit me Napolonin, gazetari Aleksander Alciato  i “ Sky Sport” gjatë komentimit të ndeshjes, shqiptarin e ka krahasuar me Ambrozinin.

Duke thënë se “ Në çfarë do ndeshje që luan Hysaj ka të njejtin përqendrim. Është njesoi sikur i vesh një palë pantollona kudo që shkon”.

/MegaPress.al/

Loading...

Shikoni gjithashtu

FC Kosova München fillon sezonën me dy fitore, së shpejti në Bezirksliga të Gjermanisë

FC Kosova München ka filluar sezonin pranverorë me dy lojërat e para dhe me dy …

Loading...