Ballina / Lajme / Kosovë / Reagon Thaçi pasi sulmohen dy shtëpi të pjestarëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës

Reagon Thaçi pasi sulmohen dy shtëpi të pjestarëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës

Pas sulmit të shtëpive të dy pjestarëve të Forces së Sigurisë së Kosovës, presidenti i Republikes së Kosovës, ka reaguar përmes rrjetit social. Thaçi kërkon që sa më shpejt të zbardhet rasti, dhe personat përgjegjës tëdalin para drejtësisë.

Postimi i plotë

Është i papranueshëm sulmi mbi shtëpitë e dy pjesëtarëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës në Zubin Potok.

Kërkoj nga Policia e Kosovës që ta zbardhin rastin dhe përgjegjësit t’i sjellin sa më shpejtë para drejtësisë.

Ne jemi të përkushtuar në integrimin e plotë të komunitetit serb dhe pakicave të tjera në institucionet e Kosovës.

/MegaPress.al/

Loading...

Shikoni gjithashtu

Aktivistja shqiptare,mes Europes:Shoqatat globaliste serbe te grave, s’njohin viktimat e dhunes seksuale te Kosoves.

Pas një konference në Bruksel për sigurine e shteteve me rastin e 10 Vjetorit të …