Ballina / Sport / Reali me fitore të madhe në luftën për Superkupë
Loading...

Reali me fitore të madhe në luftën për Superkupë

Real Madridi ka bërë hap të madh ndrej fitores së Superkupës, duke shënuar fitore si mysafire ndaj Barcelonës, me rezultat 3 me 1.

Së pari ishte Pique ai që zhblloki rezulttin, duke shënuar në portën e gabuar. Autogoli I tij I dha epërsinë e pare mbretërve.

Në minutën e 77 Messi barazoi përmes një penalltie,

Por gëzimi i blaugranëve zgjati pak. Në minutën e 80 Ronaldo bombardoi portën e Barcelonës me një supergol, pas një kundërzbritjeje të shpejtë.

Dy minuta më pas Ronaldo u përjashtua nga loja, derisa të dytin e mori për simulim.

Me një lojtar më pak në fushë, goditjen përfundimtare Barcelonës ia dha Marco Asensio, për rezultatin përfundimtar 3 me 1.

Ndeshja e kthimit luhet më 16 gusht në Santiago Bernabeu.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Shikoni gjithashtu

Supertalenti nga Bishtazhini, Toni Domgjoni përkrah rininë e vendlindjes

Toni Domgjoni nga Bishtazhini (Gjakovë) është një ndër talentët më mirë në Zvicër dhe është …